Witamy wszystkich!!
Z roku na rok coraz później :), ale… zaczynamy przygotowania do 19 MPLKS.

Zapraszamy w gościnne okolice Bychawy i Lublina na kolejną edycję naszych, lekarskich zmagań na szosie. W tym roku, podobnie jak w poprzednich oprócz lekarskich mistrzów, zostaną wyłonieni mistrzowie Pracowników Firm Farmaceutycznych i Farmaceutów (UWAGA!!! Zmieniamy reguły rywalizacji. Farmaceuci muszą sami podzielić się na kategorie, ale nie wiekowe a w zależności od okrążeń.), mistrz w kategorii student/ka-przyszły lekarz oraz mistrzostwie Polski Zawodników Niesłyszących i Niedosłyszących (PZSN).
Do startu w kategorii open zapraszamy także wszystkich innych pracowników służby zdrowia oraz rodziny uczestników.

Naszą rywalizację rozpoczniemy w piątek od jazdy indywidualnej na czas – Trzynastej Czasówki Roberta. Trasa najprawdopodobniej będzie tak jak rok temu (tutaj link do trasy: https://strava.app.link/QIOtfI2uzyb), lub, jeżeli drogowcy naprawią nawierzchnię, powtórzymy starą trasę (jak do 17 MPLKS).

W sobotę odbędzie się wyścig ze startu wspólnego. Będziemy ścigać się po 38 km pętli (mapka poniżej). Trasa taka sama jak w ostatnich latach – start i meta w Leśniczówce koło Bychawy.

Kategorie:

 

 • A, B, C3, S, APFF, MPZSN pokonają pętlę 3 razy,
 • C, D2, Kobiety A, KS, BPFF, KAPFF, KPZSN - 2 razy,
 • D, E, F, Kobiety B, Kobiety C i CPFF - 1 raz.

Najpierw na trasę wyruszą zawodnicy jadący trzy, pięć minut później - dwa a po kolejnych pięciu - jedno okrążenie.
Kategorię C, zgodnie z przyjętą kilka lat temu zasadą tą podzieliliśmy na dwie: C3 - będą mieli do pokonania dystans trzech, C - dwóch kółek. Gdy chętnych z kategorii D będzie więcej (min. 3 osoby), możliwa jest Wasza rywalizacjo na dystansie dwóch okrążeń (D2)!

Podobnie jak rok temu razem z Igrzyskami Lekarskimi wprowadzamy klasyfikację pucharową obejmującą ITT i wyścig ze startu wspólnego w 19 MPLKS oraz ITT i wyścig ze startu wspólnego w 20 IL w Zakopanem.

Link do trasy

Kilka informacji dla tych co pierwszy raz:

 

 • Kategorie, podobnie jak na Igrzyskach Lekarskich zmieniają się co 10 lat począwszy od 35 roku życia. Trochę inaczej jest wśród kobiet ze względu na mniejszy udział lekarek :). Dopuszczamy też podział wśród kategorii, ale o tym dokładnie przeczytacie w regulaminie, który opublikujemy około 20 kwietnia.
 • Oczywiście, nasze zmagania to przede wszystkim zabawa w sport i chęć pokazania, że nasze środowisko potrafi mieć pasje! Choć, gdy spojrzy się w osiągane czasy (www.szosa.eu), to zwycięzcy spokojnie znaleźliby miejsce w protourowych zespołach :).
 • Noclegi (od środy do niedzieli) gwarantujemy w internacie Technikum Pszczelarskiego w Pszczelej Woli koło Lublina. Cena za noc i posiłki (od kolacji w piątek do śniadania w niedzielę) poniżej.
 • Obowiązkowy jest udział w rozdaniu nagród i imprezie w sobotę, gdyż tam kształtują się prawdziwe le-kolarskie charaktery!!! :)
 • Co roku staramy się wyróżnić i nagrodzić „Pierwszaków”, więc zapraszamy wszystkich niezdecydowanych, lub wątpiących w swoje siły, bo jak głosi hymn Igrzysk Lekarskich: „nie o wynik tutaj chodzi, tu się liczy udział nasz”.

 

Około 20 kwietnia ruszą zapis i wtedy podamy więcej szczegółów.

 

Przewidywana opłata startowa (płatna na konto do 3 czerwca):

 

 • lekarze – 250 zł (członkowie LIL – 150 zł), studenci – 150 zł,
 • farmaceuci i pk – 300 zł
 • po tym terminie odpowiednio: 300, 200, 200, 350
 • osoby towarzyszące – 100 zł za udział w sobotnim spotkaniu
 • numer konta podamy w dniu rozpoczęcia zapisów

 

Przewidywane opłaty za noclegi i posiłki (jedynie na miejscu zawodów):

 

 • nocleg – 50
 • śniadanie – 30
 • kolacja - 40


PROGRAM ZAWODÓW:

9 czerwca – piątek

14:00-16:50 – odbiór pakietów startowych i zapisy w biurze zawodów na terenie Technikum Pszczelarskiego w Pszczelej Woli
17:45 – Trzynasta Czasówka Roberta, (zbiórka o 17:15 przy biurze zawodów)
18:15 – strat czasówki
20:00-21:30 – spotkanie „techniczne” przy kolarskim makaronie na terenie internatu

10 czerwca – sobota

9:15-10:30 – zapisy, dla tych, którzy nie zdążą w piątek, w miejscu startu (Leśniczówka koło Bychawy)
11:00, 11:05, 10:10– start odpowiednich kategorii: najpierw jadący trzy, potem dwa a na końcu jedni okrążenie.
18:45 – ogłoszenie wyników w poszczególnych kategoriach i wręczenie nagród w
„Łowisku Pstrąg” w Prawiednikach
19:00 – podsumowanie zawodów, dekoracja zwycięzców, tradycyjny „skromny poczęstunek” przygotowany przez naszych przyjaciół Agnieszkę i Roberta, tańce i hulanki oraz wielogodzinne omawianie problemów służby zdrowi - sorry!, pomyliłem spotkania - rywalizacji w poszczególnych kategoriach a przede wszystkim radosne rozmowy o naszej rowerowej pasji!!! Wszystko to przy muzyce sprawdzonego przez wiele lat didżeja czyli bez disco polo – OBECNOŚĆ OBOWIĄZKOWA!!!

Krzysiek & Mario

“Nasz” sklep rowerowy w Stolicy

 

 

 

Copyright © 2019

Lekarska Grupa Kolarska

Projekt i realizacja: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Joomla Templates by Joomla-Monster.com