Witamy wszystkich!!
Jak co roku, powoli, zaczynamy przygotowania do 18 MPLKS.

Dla tych co pierwszy raz zajrzeli na tą stronę kilka informacji:

• Tak było na pierwszych naszych zawodach:

W dniu 17 maja 2003 r. o godzinie 12:20 osiemdziesięciu zawodników otworzyło nowy rozdział w historii lekarskiego kolarstwa szosowego i wyruszyło na trasę historycznego, pierwszego wyścigu o mistrzostwo. Do przejechania mieliśmy trzy pętle o długości dwudziestu sześciu kilometrów.
Przez pierwsze okrążenie wszyscy jechaliśmy razem choć pod koniec doszło do dwóch niewielkich kraks i parę osób zostało z tyłu. Prawdziwe harce zaczęły się podczas drugiego "podjazdu". Czołówka depła mocniej na pedały, peleton rozciągnął się, a potem porwał na kilka grup. z przodu jechało około 25 zawodników. Z grupy tej paru śmiałków kilkakrotnie próbowało ucieczki. Nikt jednak nie okazał się na tyle silny aby samemu oderwać się od grupy i dojechać do mety. Peleton był czujny! Zaczęło się ostatnie okrążenie. Na jego trasę nie wyruszyły już kobiety i mężczyźni z kategorii D ("zieloni"), którzy w tym miejscu zakończyli rywalizację.
Pozostali jechali dalej. Ponownie mocniej przyciśnięto na podjeździe, ale nie zmieniło to składu czołowej grupy - wszyscy razem dojechali do mety. Na kresce najszybszym okazał się Michał Małysza z Lublina, który na finiszu pokonał Roberta Nanowskiego z Opola i Tadeusza Bizewskiego z Pucka.
Zwycięzca uzyskał na mecie średnią 38,3 km/h. Tych, którzy przyjechali poza pierwszą trójką sklasyfikowaliśmy ex aequo na czwartym miejscu.

• Od tego czasu staramy się co roku, z dwoma wyjątkami, organizować dla Was i dla nas (tzn. niżej podpisanych) Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Szosowym , w trakcie których zostaje wyłoniona najlepsza le-kolarka i le-kolarz w odpowiednich kategoriach wiekowych.
• Kategorie, podobnie jak na Igrzyskach Lekarskich zmieniają się co 10 lat począwszy od 35 roku życia. Trochę inaczej jest wśród kobiet ze względu na mniejszy udział lekarek :). Dopuszczamy też podział wśród kategorii, ale o tym dokładnie przeczytacie w regulaminie, który opublikujemy na początku kwietnia.
• Oczywiście, co powinniśmy napisać na początku, nasze zmagania to przede wszystkim zabawa w sport i chęć pokazania, że nasze środowisko potrafi mieć pasje! Choć, gdy spojrzy się w osiągane czasy (www.szosa.eu), to zwycięzcy spokojnie znieśliby miejsce w protourowych zespołach :).

 

W tym roku, podobnie jak w poprzednich oprócz naszych, lekarskich mistrzów, zostanie wyłoniony mistrz Pracowników Firm Farmaceutycznych i Farmaceutów (choć zastanawiamy się nad nową formułą dla ich zmagań), mistrz w kategorii student-przyszły lekarz oraz mistrzostwie Polski Zawodników Niesłyszących i Niedosłyszących (PZSN).
Do startu w kategorii open zapraszamy także wszystkich innych pracowników służby zdrowia oraz rodziny uczestników.
Naszą rywalizację rozpoczniemy w piątek od jazdy indywidualnej na czas – Dwunastej Czasówki Roberta. Trasa identyczna jak w poprzednich latach: 10 kilometrów, prawie płasko i, o czym wiedzą ci, którzy startowali, z cały czas z wiatrem, pomimo nawrotu w połowie dystansu :).

W sobotę odbędzie się wyścig ze startu wspólnego. Będziemy ścigać się po 38 km pętli (mapka poniżej). Trasa taka sama jak w ostatnich latach – start i meta w Leśniczówce koło Bychawy.

Kategorie A, B, C3, S, APFF, MPZSN pokonają pętlę 3 razy; C, Kobiety A, KS, BPFF, KAPFF, KPZSN - 2 razy a D, E, F, Kobiety B i Kobiety C - 1 raz. Najpierw na trasę wyruszą zawodnicy jadący trzy, pięć minut później dwa okrążenia a po kolejnych pięciu - pozostali.
Kategorię C, zgodnie z przyjętą kilka lat temu zasadą tą podzieliliśmy na dwie: C3 - będą mieli do pokonania dystans trzech, C - dwóch kółek. Gdy chętnych z kategorii D będzie więcej (min. 3 osoby), możliwa jest Wasza rywalizacjo na dystansie dwóch okrążeń!

Podobnie jak rok temu razem z Igrzyskami Lekarskimi wprowadzamy klasyfikację pucharową obejmującą ITT i wyścig ze startu wspólnego w 18 MPLKS oraz ITT i wyścig ze startu wspólnego w 19 IL w Zakopanem.

Link do trasy

Więcej informacji podamy na pod koniec marca. Wtedy napiszemy o możliwości rezerwacji noclegów, opłacie startowej (choć pewnie nie zmaleje :)), zapisach…

Krzysiek & Mario

“Nasz” sklep rowerowy w Stolicy

 

 

 

Copyright © 2019

Lekarska Grupa Kolarska

Projekt i realizacja: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Joomla Templates by Joomla-Monster.com