Witam serdecznie, przesyłam krótką relację z 38th World & Medical Health Games, które miały miejsce w Marsylii we Francji. Jestem lekarzem stażystą w Wojewódzkim Centrum Szpitalnym Kotliny Jeleniogórskiej, absolwentem CM UMK w Bydgoszczy. W dniach 1-8 lipca br. odbyły się już 38th World Medical & Health Games, w których miałem przyjemność wziąć udział po raz pierwszy choć olimpiadę medyków śledzę już od czasów studenckich. Był to bardzo aktywny tydzień ponieważ zdecydowałem się na udział w dwóch dyscyplinach kolarskich: kolarstwie szosowym oraz górskim co wiązało się z codziennymi startami. Kolarstwo szosowe składało się z 4 etapów, od poniedziałku do piątku ze środową przerwą na odpoczynek kiedy brałem udział w wyścigu na rowerze górskim. MTB to moja koronna dyscyplina, w której mam największe doświadczenie więc zamierzałem powalczyć o podium jednocześnie jadąc zachowawczo dwa pierwsze etapy wyścigu szosowego.

3

Pierwszy etap miał miejsce na kolarskim welodromie w samej Marsylii, jazda indywidualna na czas na 3 km. Udało się wykręcić 5 czas wśród wszystkich zawodników zdobywając złoto etapowe w swojej kategorii wiekowej co mnie bardzo dobrze nastroiło na kolejne dni. Drugi etap był w pobliskim La Barben, trasa dość płaska z jednym niewielkim wzniesieniem, ukończyłem w peletonie. Trzeci etap, ponad 70 km z metą w Mouries, piękna widokowa trasa pomiędzy gajami oliwnymi i skałami z kilkoma podjazdami na których próbowałem uciekać i zrobić przewagę nad peletonem. Ostatecznie udało się oderwać od peletonu i zafiniszowałem na 2 miejscu open. W piątek, w ostatni dzień zmagań ścigaliśmy się w Miramas na pagórkowatej 72 kilometrowej trasie w pełnym słońcu jak każdego dnia. Ostatecznie zająłem 2 miejsce w klasyfikacji generalnej open oraz zwyciężyłem w swojej kategorii i tym samym założyłem koszulkę World Champion of Medicine & Health 2017 zostając Mistrzem Świata Medyków w kolarstwie szosowym! :)

 4

Kilka słów o wyścigu MTB w środę. Trasa była dość wymagająca, wiodła leśnymi ścieżkami i single track'ami. Zaatakowałem od samego startu i udało mi się dowieźć złoty medal do mety przed Norwegiem i Chilijczykiem.

 

Olimpiada medyków była dla mnie bardzo udana, zostałem Mistrzem Świata Medyków w kolarstwie górskim oraz szosowym, w sumie przywiozłem 5 złotych medali oraz 2 srebrne. Medigames było także niesamowitą okazją aby poznać ludzi z całego świata, którzy pracują w branży medycznej ale poza tym mają także pasje sportowe i chęć rywalizacji na arenie międzynarodowej.

1

 

2

Pozdrawiam serdecznie!

Barnaba Pustelniak

“Nasz” sklep rowerowy w Stolicy

 

 

 

Copyright © 2019

Lekarska Grupa Kolarska

Projekt i realizacja: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Joomla Templates by Joomla-Monster.com