Witamy wszystkich i zapraszamy na 14 Mistrzostwa Polski Lekarzy w Kolarstwie Szosowym.

 

Czas zacząć przygotowania do naszych kolarskich zmagań. Nie szukamy już nowych sponsorów, bo już zapał nie ten a zaufani od kilku lat wystarczają aby w miarę godnie gościć Was w Bychawie :)

 

Podobnie jak w ubiegłych latach w trakcie naszych, lekarskich zmagań, zostanie wyłoniony mistrz Pracowników Firm Farmaceutycznych i Farmaceutów oraz mistrz w kategorii student-przyszły lekarz. Do startu w kategorii open zapraszamy także wszystkich innych pracowników służby zdrowia.

 

Jak zwykle zachęcamy do przyjazdu z całymi rodzinami. Może wzorem wcześniejszych lat spróbujemy reaktywować zawody dla najmłodszych…

Naszą rywalizację rozpoczniemy w piątek od jazdy indywidualnej na czas – Ósmej Czasówki Roberta. Trasa identyczna jak w poprzednich latach: 10 kilometrów, prawie płasko; i jak zwykle zawsze z wiatrem.

 

W sobotę odbędzie się wyścig ze startu wspólnego. Będziemy ścigać się po 33,9 km pętli (mapka poniżej). Trasa taka sama dziury większe, chociaż jest poprawa! Pierwsza górka za startem ma nowy asfalt!

 

Czeka więc nas: 850 m ostry podjazd na drugim kilometrze, potem kilka zmarszczek, po 14 km skręt w prawo i kolejno: 2,2 km dość płaskiego podjazdu, ponad kilometr ostro w dół, długi 1500 m podjazd (nasze Mont Ventoux :)), potem 3 km w dół, następnie dwie hopki (550 i 350 m), znowu odcinek 2 km w dół, płasko i na 2 km przed końcem okrążenia 500 m mocno pod górę.

 

Meta w tym roku będzie dwa kilometry przed końcem okrążenia na końcu ostatniego podjadu (tam gdzie w kilka lat temu).

 

Kategorie A, B, C3, S, APFF pokonają pętlę 3 razy; C, Kobiety A, KS, BPFF, KAPFF – 2 razy a D, E, Kobiety B i Kobiety C – 1 raz. Najpierw na trasę wyruszą zawodnicy jadący trzy, pięć minut później dwa okrążenia a po kolejnych pięciu - pozostali zawodnicy. Kategorię C, zgodnie z przyjętą kilka lat temu zasadą tą podzieliliśmy na dwie: C3 – będą mieli do pokonania dystans trzech, C – dwóch kółek. (to już moja kategoria :(; KM)

 

Dokładny regulamin do pobrania (pobierz .pdf) - dostępny wkrótce

 

Ponieważ zapisy zlecamy firmie mierzącej czas prosimy dokładnie zapoznać się podziałem na kategorie, nazwami kategorii, liczbą okrążeń do przejechania :) i wypelnienie formularza zgłoszeniowego do 20 maja: (formularz zgłoszeniowy, arkusz) lub w razie problemów i pytań o kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel: 605084016, 697111238, fb: szosa lekarze.

Link do trasy

 

Zapewniamy noclegi i wyżywienie (1-4 czerwca) w internacie Technikum Pszczelarskiego w Pszczelej Woli (około 15 km od startu) (link do Pszczelej Woli). Przewidywane opłaty to: nocleg – 20 zł, śniadanie i kolacja po 20 zł.

 

Opłata startowa:
lekarze – 150 zł, studenci – 70 zł, farmaceuci i pk – 180 zł
osoby towarzyszące – 35 zł za udział w sobotnim, wieczornym poczęstunku.

 

PROGRAM ZAWODÓW:

 

2 czerwca – piątek

14:00-16:50 – zapisy w biurze zawodów na terenie Technikum Pszczelarskiego w Pszczelej Woli
17:30 – Ósma Czasówka Roberta, (zbiórka o 17:00 przy biurze zawodów)
20:00-21:30 – tradycyjna kolacja kolarska: makaron + zwyczajowy, nagradzany w świecie napój z Lublina :), połączona z odprawą techniczną

 

3 czerwca – sobota

8:00-9:00 – śniadanie „kolarskie”
10:15-11:30 – zapisy, dla tych, którzy nie zdążą w piątek, w miejscu startu (Bychawa, ul. Piłsudskiego)
12:00, 12:05, 12:10 – start odpowiednich kategorii (12:00 – A, B, C3, S, MAPFF, 3PK; 12:05 – C, KA, KS, MBPFF, KAPFF 2PK; 12:10 – D, E, KB, KC i 3PK)
16:00 – dla głodnych, najlepsze w okolicy - pierogi (w internacie; 0 zł)
17:45 – wyjazd autobusem do Prawiednik (4 km od Pszczelej Woli)
18:45 – ogłoszenie wyników w poszczególnych kategoriach i wręczenie nagród w Łowisku Pstrąg w Prawiednikach
19:00 – podsumowanie zawodów, losowanie nagród wśród obecnych, skromny poczęstunek (w tym roku zatrudniamy znanego dietetyka i max to 1 200 kcal na osobę) oraz żywa dyskusja o przebiegu wyścigu, nowinkach technicznych, wyższości elektryki nad linkami i innych wartych omówienia sprawach, z wyjątkiem „dobrej zmiany”. A potem didżej i tańce oraz zabawa do samego rana – OBECNOŚĆ OBOWIĄZKOWA!!!

 

4 czerwca – niedziela

jak wstaniemy (czyli 8-10) – śniadanie, jak zwykle z jajecznicą i mocną kawą

Krzysiek & Mario

“Nasz” sklep rowerowy w Stolicy

 

 

 

Copyright © 2019

Lekarska Grupa Kolarska

Projekt i realizacja: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Joomla Templates by Joomla-Monster.com